Jakub Prokopczyk ostatnim tegorocznym Laureatem !

Tradycyjnie finał konkursu przedmiotowego z matematyki: Liga Zadaniowa kończy zmagania gimnazjalistów w konkursach pod patronatem kuratora oświaty. Z przyjemnością informuję, że Jakub Prokopczyk, mimo bardzo wysokiego poziomu Wielkiego Finału, został Laureatem konkursu przedmiotowego z matematyki. O trudności konkursu niech świadczy fakt, że tylko 16 uczniom z całego województwa było dane dostąpić tego zaszczytu, a Kuba jest jedynym Laureatem z Włocławka. Wielkie gratulacje! Dużym sukcesem jest także uzyskanie tytułu Finalisty przez drugiego ucznia Długosza – Igora Mikołajczyka. Brawo!

Wracając jednak do początku, warto zwrócić uwagę, że Wielki Finał poprzedziły 3-etapowe eliminacje, w których świetnie spisali się pozostali długoszacy, o których nie wypada nie wspomnieć, gdyż włożyli mnóstwo wysiłku i czasu, aby osiągnąć jak najlepszy wynik. Długosz ponownie zdominował Ligę Zadaniową! Wyniki tegorocznych zmagań są następujące:

W kategorii klas drugich:

Jakub Prokopczyk (IIa) 77pkt – Laureat I stopnia + Laureat konkursu przedmiotowego

Igor Mikołajczyk (IIa)  64pkt – Laureat II stopnia + Finalista konkursu przedmiotowego

Magda Balcerzak (Ia) 60pkt – Laureat II stopnia

Klaudia Głowacka (IIb) 59pkt – Laureat III stopnia

Szymon Pałczyński (IIa) 56pkt – Laureat III stopnia

Paweł Gołębiewski (IIa) 51pkt – Laureat III stopnia

Alicja Skibowska (Ia) 40pkt – Wyróżnienie

W kategorii klas pierwszych:

Kacper Kaznowski (Ia) 70pkt – Laureat II miejsca

Piotr Sikorski (Ia) 63pkt – Laureat II miejsca

Tymoteusz Rózik (Ia) 58pkt – Laureat III stopnia

Alicja Zaborowska (Ia) 56pkt – Laureat III stopnia

Wiktor Stachowski (Ia) 55pkt – Laureat III stopnia

Michał Porębski (Ia) 51pkt – Laureat III stopnia

Kacper Karbowski (Ia) 43pkt – Wyróżnienie

Wszystkim serdecznie gratuluję !

Piotr Chodoła

 

Skip to content