“Poczta niezapominajkowa”

Święto Niezapominajki obchodzone jest w Polsce od 2002 r. Pomysł zrodził się na antenie radiowej Jedynki podczas audycji Andrzeja Zalewskiego “Eko-Radio”. Święto Polskiej Niezapominajki jest okazją, by dać dowód pamięci bliskim nam osobom, tym, których lubimy, kochamy, szanujemy. Ale nie tylko. Możemy powiedzieć coś miłego każdemu. Mamy powód, żeby wnikliwiej przyjrzeć się ludziom wokół nas i w każdym człowieku dostrzec to, co w nim dobre, szczere i serdeczne. Powiedzieć mu o tym i nigdy nie zapomnieć, bo niezapominajki “szepczą skromnie: nie zapomnij o mnie”. Dlatego niezapominajka staje się symbolem przyjaźni, miłości i pamięci. Niezapominajka to również symbol naszej pamięci o ochronie przyrody, szczególnie lasów oraz każdej zieleni w naszych krajobrazach. Między 11 a 15 dniem maja “kwiatki z bajki” zakwitły również w naszych sercach…

Świetlica szkolna obchodziła to święto w dniach od 11 do 15 maja. W tych dniach działała “Poczta niezapominajkowa”. Każdy uczeń mógł napisać życzenia, coś miłego dla drugiej osoby (koleżanki, kolegi, nauczyciela, pracowników szkoły). Uczniowie mogli także obejrzeć prezentację multimedialną, żeby dowiedzieć się więcej o tym święcie. Finał ,,Poczty niezapominajkowej” odbył się 15 maja – dzień ten ogłosiliśmy Dniem Życzliwości. Był to “Niezapominajkowy dzień”.

Paulina Iwańska, Sandra Iwańska

Skip to content