XVI edycja Międzypowiatowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej

W dniu 14 marca 2019 r. w Zespole Szkół Centrum Edukacji w Płocku odbył się półfinał  XVI edycji Międzypowiatowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej pod hasłem „Młodzi przyszłością Europy”. Konkurs objęty został  patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Główny cel konkursu to kształtowanie postaw otwartości na integrację rozumianą jako uznanie dla różnorodności w jedności, poznanie europejskiego dziedzictwa jako jednego z najistotniejszych czynników tworzenia się zjednoczonej Europy, rozbudzenie u młodzieży polskiej zainteresowania problematyką europejską oraz rozwijanie wiedzy na temat miejsca Polski w procesie integracji europejskiej.

Naszą szkołę reprezentowali: Patrycja Frątczak z klasy I B LO, Wiktoria Więckowska z klasy II B LO oraz Jakub Słomski z klasy II B LO. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu tematycznie związanego z Unią Europejską.  Życzymy naszym licealistom sukcesów, czekamy na oficjalne wyniki i trzymamy kciuki.

Joanna Kinasiewicz, Katarzyna Kwiatkowska

 

Skip to content