Bezpieczeństwo w szkole

Zgodnie z zaleceniem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty- p. Marka Gralika w dniu 22 maja przeprowadzona została rada pedagogiczna na temat obowiązków w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa uczniom. Podczas wywiadówek rodzice zostali poinformowani o procedurach bezpieczeństwa obowiązujących na terenie naszej szkoły, o osobach i instytucjach, które służą pomocą i wsparciem w trudnych sytuacjach wychowawczych. W naszej szkole osobami zapewniającymi takie wsparcie i dyskrecję działania są panie pedagog: p. Mirella Kwiatkowska w małym „Długoszu”; p. Bożena Sobierajska i p. Aleksandra Madajczyk w dużym „Długoszu. Jednak, wszyscy nauczyciele, z wychowawcami na czele, gotowi są wspierać swoich wychowanków i pokierować np. do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej czy innej instytucji w kryzysowej sytuacji.

Dla zapewnienia pełnej anonimowości zgłaszania spraw związanych z jakimkolwiek zagrożeniem dla uczniów zorganizowana została specjalna „skrzynka na sygnały”, do której osoby znające jakiś problem, mogą wrzucać powiadomienie o nim dla dyrekcji szkoły.

Na godzinach wychowawczych uczniowie zostali zapoznani z czynnikami warunkującymi bezpieczeństwo w szkole, z obowiązkiem poszanowania drugiego człowieka oraz procedurami zachowania w sytuacji nadzwyczajnej.

Dla wszystkich, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie podajemy link do strony internetowej, która stanowi kompendium wiedzy oraz zbiór porad i wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w szkole, a także wypoczynku podczas zbliżających się wakacji https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl/

 

 

Grafika w nagłówku wpisu utworzona przez brgfx – pl.freepik.com

Skip to content