Uczniowska inicjatywa dla Neli

Z inicjatywy ucznia klasy 2A liceum – Karola Nencki, przy wsparciu czterech jego kolegów i Samorządu Uczniowskiego Liceum, w naszej szkole ruszyła naukowa pomoc koleżeńska z przedmiotów przyrodniczych. Uczniowie szkoły podstawowej i liceum mogą umówić się na dodatkowe zajęcia z matematyki, fizyki lub chemii przekazując datek na leczenie i rehabilitację Neli Reteckiej. Pomysł spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem społeczności Długosza, a dodatkowe lekcje przyrodnicze już ruszyły.

Karol Nencka ze swoim pomysłem zgłosił się do opiekuna Samorządu Uczniowskiego Liceum – pana Konrada Trokowskiego, który natychmiast podjął się koordynacji projektu. Po uzyskaniu zgody dyrekcji, Karol wysłał do wszystkich uczniów wiadomość informującą o akcji, jej zasadach i przeznaczeniu zebranych środków. “Jak dobrze wiecie, w naszej szkole organizowana jest zbiórka pieniędzy dla Neli, która choruje na białaczkę. Wpadłem na pomysł, aby wspólnie z kolegami z klasy: Michałem Porębskim, Piotrem Sikorskim, Krystianem Kozińskim i Kornelem Weberem, pomagać wam w opanowaniu materiału w zamian za dobrowolny datek dla Neli” rozpoczął Karol swoją wiadomość. Po krótkim przedstawieniu możliwości naukowych i sukcesów grupy, uczeń przedstawił zasady współpracy. “Możemy wam pomóc z matematyką, fizyką lub chemią. Za 45 minut zajęć, wrzucicie po prostu datek do puszki, w której zbierane są pieniądze dla Neli. Spotkania mogą odbywać się po lekcjach przez komunikatory internetowe. Przygotujemy was do sprawdzianów, kartkówek i prac klasowych, lub po prostu pomożemy w zrozumieniu danego zagadnienia z przedmiotów, w których osiągamy sukcesy. Chętnych proszę o kontakt ze mną” zakończył Karol Nencka swoją wiadomość wysłaną do uczniów szkoły podstawowej i liceum. Na pierwszych chętnych nie trzeba było długo czekać. Dyrektor ZSK – ksiądz dr Jacek Kędzierski, bez problemów wyraził zgodę na zajęcia stacjonarne w szkole, jednak ze względu na czasowe zawieszenie funkcjonowania placówek oświatowych, cała akcja musiała przenieść się wyłącznie do sieci.

Inicjatywa uczniowska jest godna najwyższej pochwały i naśladowania. To kolejny dowód na to z jakimi wspaniałymi uczniami mamy zaszczyt i przyjemność pracować.

Konrad Trokowski

Skip to content