Obłoczki na zajęciach edukacyjnych w Muzeum Etnograficznym

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych grupa 4-latki „Obłoczki” wybrała się do Muzeum Etnograficznego  na zajęcia edukacyjne pt. „Tradycyjnie – kreatywnie na Wielkanoc”.

Podczas spotkania  dzieciom przybliżone zostały wyjątkowe kujawskie tradycje świąteczne. Panie opowiedziały, co kryje się pod wyrażeniami „wybijanie żuru”, „przywoływki dyngusowe”, jak wyglądały tradycyjne palmy i co powinno znaleźć się w koszyczku wielkanocnym.

W części warsztatowej dzieci wykonały ozdoby inspirowane symbolami kojarzonymi z Wielkanocą – baranka i kurczaczka. Zajęcia pomogły rozwinąć  u dzieci kreatywność   oraz ćwiczyły koncentrację uwagi i sprawność manualną.

Po zakończonych zajęciach tematycznych przedszkolaki miały możliwość zwiedzenia wystaw: „Malowane skrzynie z Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej”, „Kultura Ludowa z Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej”, „Smakowite mleczywo, czyli tradycja warzenia serów w polskiej kuchni”.

Katarzyna Hofman

Skip to content