Spotkanie przedszkolaków z malarzem

21 czerwca 2023 roku grupę Słoneczka z Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” odwiedził malarz – pan Daniel Pawłowski. Pan Daniel Pawłowski jest absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, ze specjalizacją Konserwatorstwa Zabytków. Jest artystą wielokrotnie nagradzanym w plenerach i konkursach malarskich. Jego obrazy przepełnia niezliczona ilość detali. Jest to artysta, który bardzo szybko osiągnął powodzenie na krajowym rynku sztuki, dzięki czemu znajduje się aktualnie w czołówce aukcyjnych rekordów współczesnego malarstwa.

Podczas wizyty pan Daniel przybliżył dzieciom tematykę malarstwa, ukazał podstawowe narzędzia swojej pracy, opowiedział o pracy artysty oraz w sposób praktyczny zaprezentował dzieciom jak należy rozpocząć tworzenie dzieła sztuki.

Dziękujemy serdecznie panu Danielowi Pawłowskiemu za ogrom przekazanej wiedzy oraz za pomoc w kształtowaniu w dzieciach wrażliwości na piękno, a także umożliwienie kontaktu ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo w ciekawych zajęciach.

Sandra Jagielska

Skip to content