Światowy Dzień Uśmiechu🙂

Radosne święto obchodzone w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor żółtej, uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora. Uczniowie klasy 1c i 2c po raz pierwszy włączyli się w obchody tego święta. Już od rana w szatni przywitały ich uśmiechnięte buźki przylepione na szafkach, które miały jedno najważniejsze przesłanie tego dnia – brzmiało ono: “Uśmiechnij się”. Wszyscy od samego rana „zarażali się” uśmiechem, który udzielał się również na lekcjach. Wygląd klasy, pełnej uśmiechniętych balonów i radosnych symboli, szczególnie zachęcał do radosnego przeżywania tego dnia. Bardzo dziękujemy rodzicom, a szczególnie pani Aleksandrze Kolędzie-Lewandowskiej i Małgorzacie Chylińskiej za zaangażowanie w przygotowanie dekoracji.  Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy, aby uśmiech nigdy nie znikał z ich twarzy. Uśmiechajmy się jak najczęściej i odnajdujmy w codziennych czynnościach tę szczyptę radości, która wywoła uśmiech na twarzy.

Ewa Jackowska

Skip to content