Spotkanie z profesorem Aleksandrem Nalaskowskim

12
luty

Szczęść Boże, 

Szanowni Państwo,

Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy ZSK im. ks. Jana Długosza, serdecznie zapraszam na spotkanie ze znanym pedagogiem profesorem Aleksandrem Nalaskowskim, który wygłosi wykład pt. „Czy katolickość szkoły publicznej ma jeszcze sens?”. Spotkanie odbędzie się w szkolnej auli gmachu przy ul. Łęgskiej 26 w dniu 12 lutego o godzinie 16.30.

Prof. dr hab. Aleksander Nalaskowski jest profesorem Katedry Podstaw Pedagogiki Instytutu Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jak czytamy na stronie internetowej UMK, do zainteresowań pana profesora należą pedagogika ogólna, teoria szkoły, edukacja wczesnoszkolna, fenomen dzieciństwa, historia małych i lokalnych ośrodków edukacji (wiejskie i małomiasteczkowe szkoły, lokalne inicjatywy, domy kultury, ośrodki zakonne, etc.), religijność dzieci i młodzieży, aktywność artystyczna dzieci i młodzieży, czas jako parametr w badaniach społecznych.

W 1989 r. założył eksperymentalne liceum ogólnokształcące „Szkoła Laboratorium” (wcześniej „Poltech”), którego był dyrektorem.

W październiku 2015 został członkiem Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę. W 2016 wszedł do Rady Narodowego Kongresu Nauki.

Wierzę, że spotkanie z wybitnym naukowcem, a jednocześnie doświadczonym pedagogiem poszerzy naszą wiedzę o edukacji i wychowaniu.

Zapraszam serdecznie
ks. Jacek Kędzierski

Skip to content