I Włocławski Międzyszkolny Konkurs Humanistyczno-Przyrodniczy – zaproszenie

Zapraszamy do udziału w I Włocławskim Międzyszkolnym Konkursie Humanistyczno-Przyrodniczym!

Serdecznie zapraszamy uczniów wszystkich szkół do udziału w I Włocławskim Międzyszkolnym Konkursie Humanistyczno-Przyrodniczym, który odbędzie się w sobotę, 14 grudnia o godz. 9:30 w naszej szkole.

W roku szkolnym 2019/2020 przyjrzymy się bliżej sylwetkom Mikołaja Kopernika oraz Marii Skłodowskiej-Curie i Piotra Curie. Głównym celem konkursu jest przybliżenie tych niezwykle ważnych dla światowej nauki Polaków.

Formuła testu konkursowego zbliżona będzie do matury pisemnej z języka polskiego (15 pytań testowych, praca z tekstem, dłuższa forma pisemna – rozprawka na tematy związane z rozwojem nauki i postaciami, których konkurs dotyczy). Przygotowując się do konkursu, wystarczy przejrzeć powszechnie dostępne źródła.

Zgłoszenia do konkursu można dokonać wysyłając e-maila na adres organizatora konkursu: konrad.trokowski@zskdlugosz.pl do dnia 29 listopada 2019.

Niepełnoletni uczniowie dostarczają zgodę na udział w konkursie podpisaną przez rodzica (Załącznik 1) oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych (Załącznik 2). Uczniowie pełnoletni dostarczają tylko zgodę na przetwarzanie danych (Załacznik 2).

Więcej szczegółów znajduje się w załączonych plikach.