Podwórko talentów NIVEA

Tak wygląda Podwórko talentów NIVEA

Wszystko zaczęło się w dniu 14 marca 2017 r., kiedy wiadomość o Konkursie Podwórko Talentów NIVEA trafiła na szkolną skrzynkę mailową. Myśl o przystąpieniu do rywalizacji od samego początku powziął ks. dyrektor Jacek Kędzierski, który zachęcił od razu ówczesną panią wicedyrektor szkoły podstawowej Katarzynę Zarzecką. Za pomysłem wzięcia udziału we współzawodnictwie przemawiała nie tylko sprawdzona marka największej na świecie firmy zajmującej się produkcją kosmetyków do pielęgnacji skóry, ale również fakt, że honorowy patronat nad konkursem objął Rzecznik Praw Dziecka a ambasadorami akcji są ceniona wokalistka Natalia Kukulska, sportowiec, olimpijski żeglarz Mateusz Kusznierewicz oraz doktor psychologii Aleksandra Piotrowska.

Konkurs Podwórko Talentów NIVEA skierowany był między innymi do gmin, spółdzielni oraz szkół podstawowych, dla których marzeniem było, aby blisko ich lokalizacji powstał nowy plac zabaw, w którym dzieci będą mogły połączyć rozwój z zabawą i rodzinnym spędzaniem czasu. Akcja polegała na nagraniu filmu lub prezentacji konkursowej z talentami dzieci, następnie po weryfikacji formalnej i zakwalifikowaniu do drugiego etapu, zwycięstwo zależało od liczby głosów oddanych na wybraną lokalizację. Aby zwyciężyć, musieliśmy znaleźć się w pierwszej dwudziestce spośród 200. nadesłanych zgłoszeń.

Czas mieliśmy do 31 maja br. Na uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej mogliśmy liczyć od samego początku. Każdy z nich pragnął przedstawić swój talent. Pani Kamila Kurdubska nauczyciel matematyki i szkolny opiekun koła fotograficznego i filmowego skrupulatnie nagrywała każde zaprezentowane umiejętności. Pomysłów było wiele na to, w jaki sposób ma w wersji końcowej wyglądać film konkursowy. Do ostatecznej prezentacji zostały wybrane dzieci, prezentujące talent naukowy, artystyczny i sportowy. Każdy uczeń bardzo chciał, choć sekundę, wystąpić w tworzonym filmie. Piosenkę o szkole napisała uczennica, obecnej wtedy, klasy 4 b – Maria Miazga, która wraz z Patrycją Bazelą, koleżanką z tej samej klasy zaśpiewała stworzony utwór. W filmie wykorzystane zostały również wspaniałe ujęcia wykonane za pomocą drona podczas szkolnej akcji fotografii stulecia Długosza autorstwa Pana Krzysztofa Kwapisza. Film był nagrywany wielokrotnie, przez długi czas, choć ostatecznie mógł potrwać 3 minuty. 31 maja 2017 r. pani Katarzyna Zarzecka przesłała do Zespołu Nivea ostateczne nagranie wraz ze wszystkimi załącznikami i rozpoczęło się oczekiwanie na pierwsze rozstrzygnięcie komisji konkursowej. Warto nadmienić, że wśród wszystkich wymaganych dokumentów, obok wszelkich zgód na wykorzystywanie utworu, wizerunku osób uczestniczących, szkoła musiała także spełnić warunki lokalizacyjne. Na dzień zgłoszenia należało zapewnić plac o powierzchni 400 m². W tym czasie szkoła była w trakcie realizacji inwestycji budowy boiska wielofunkcyjnego wraz z placem rekreacyjnym, placem zabaw oraz terenem zielonym i to właśnie teren zielony, w ostatniej chwili zmieniony i poszerzony na prośbę ks. dyrektora stał się miejscem lokalizacji konkursowej.

Dnia 9 czerwca 2017 r. do Publicznej Szkoły im. ks. Jana Długosza we Włocławku napłynęła wyjątkowa wiadomość o zakwalifikowaniu się do drugiego etapu rywalizacji. Nastąpiła pełna mobilizacja, gdyż drugi etap polegał na internetowym, codziennym oddawaniu głosów do dnia 31 lipca 2017 r. Do akcji została włączona cała społeczność Zespołu Szkół Katolickich, uczniowie, rodzice, pracownicy, absolwenci szkoły Długosza, przyjaciele i znajomi. Przez najbliższe półtora miesiąca głosowanie wywoływało wiele emocji i napięć. Czas był o tyle trudny, bowiem zbliżały się wakacje, czas wolny od bycia w szkole, czas wyjazdów, odpoczynku od obowiązków, komputerów i maili. Rozpoczęliśmy od 166. miejsca, w ciągu pierwszego tygodnia przesunęliśmy się na 75. lokatę, dalej 30. miejsce i po raz pierwszy wskoczyliśmy do zwycięskiej pierwszej 20. w dniu 27 czerwca br. z 14. pozycją. 2 lipca br. uplasowaliśmy się na najwyższym 6. miejscu w całym okresie głosowania. Wybierali naszą szkołę wszyscy i każdego dnia, zaangażowały się całe rodziny, wśród których warto wymienić choćby Rodzinę Państwa: Morawskich, Łączkowskich, Andrzejewskich, Orlińskich, Jabłońskich, Zarzeckich, Karwowskich i wielu, wielu innych. Były chwile radości i grozy, gdy z 6. pozycji spadliśmy w kolejnych dniach i tygodniach na 24. miejsce, ale nie poddaliśmy się. Wiele osób poświęciło dużo czasu, aby oddać jak najwięcej głosów. Mimo wakacji, społeczność Długosza pokazała, że potrafi walczyć, potrafi wygrywać i ostatecznie w dniu 31 lipca 2017 r. Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Długosza we Włocławku z liczbą głosów 36.503 uplasowała się na 20. zwycięskim miejscu Konkursu Podwórko Talentów NIVEA!

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy byli z nami i którzy oddali na nas każdy głos!!!

Magdalena Gutral

Budowa podwórka

Otwarcie Podwórka

https://www.youtube.com/watch?v=3T4qPn1xElE

Więcej zdjęć z otwarcia Podwórka talentów NIVEA

 

Skip to content