“Słodka wycieczka” klas 3a i 3b SP do Torunia

Dnia 5 kwietnia 2017 roku klasy trzecie SP pod opieką wychowawczyń p. Gabrieli Goszcz i p. Klaudii Majewskiej-Rybackiej oraz p. Magdy Budnickiej i p. Agaty Kurzępy udały się na wycieczkę do Torunia.
 Rozpoczęliśmy od spaceru ulicami Torunia, po którym dotarliśmy do Żywego Muzeum Piernika. Jest to pierwsza tego typu interaktywna placówka w Europie mieszcząca się 199 kroków od pomnika Mikołaja Kopernika. W muzeum dzieci zapoznały się z tradycją wypieku toruńskich pierników, średniowieczną kulturą oraz wypiekały własnoręcznie wykonane pierniki.
Następnie udaliśmy się do Manufaktury Cukierków oferującej przepyszne cukierki, lizaki oraz inne produkty na bazie naturalnych barwników i aromatów smakowych. Tutaj z kolei wzięliśmy udział w pokazie wytwarzania cukierków oraz w warsztatach kręcenia własnego lizaka.
Wycieczka bardzo nam się podobała i pozostawiła zarówno dzieciom jak i paniom miłe wspomnienia :))
G. Goszcz
K. Majewska-Rybacka
Skip to content