Laureaci – XXXVI Pleneru malarskiego z cyklu Włocławek w malarstwie i rysunku pt. „BULWARY NAD WISŁĄ”.

W  sobotę 3 czerwca  2017 br. w gmachu głównym  Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku  odbyło się uroczyste podsumowanie XXXVI Plener malarskiego z cyklu Włocławek w malarstwie i rysunku  pt. „BULWARY NAD WISŁĄ”. Plener malarski wpisał się w obchody Roku Rzeki Wisły 2017 ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej. Celem pleneru było zainteresowanie uczniów zabytkami i przyrodą miasta, kształtowanie wrażliwości na piękno natury nadwiślańskiej oraz rozwijanie zdolności plastycznych.  Zadaniem uczestników pleneru było przeniesienie na karton fragmentów bulwarów nadwiślańskich.

Z radością informujemy, że  w kategorii klas 1-3 szkoły podstawowej tytuł LAUREATA otrzymały trzy uczennice Publicznej Szkoły Podstawowowej im. ks. Jana Długosza we Włocławku

Marika Skrzypińska   kl. 2c

Natalia Nawrocka     kl. 2b

Dominika Smolińska  kl. 3b

Gratulujemy !!!

Uczestnicy pleneru pracowali niezwykle intensywnie wykonując prace malarskie w plenerze. Tematem prac uczniów  były krajobrazy nadwiślańskie oraz  obiekty usytuowane nad Wisłą. Opiekunem uczniów była pani Bożena Sobierajska. W zmaganiach artystycznych uczniom towarzyszyli rodzice. Gratuluję  wszystkim uczestnikom Pleneru za godne reprezentowanie Szkoły: Izabeli Tyrjan kl. 2b, Lenie Wolskiej 2b, Mari Fryżewskiej kl. 4a, Janowi Gemeinert kl. 3a, Olivii Prouve kl.4a, Hubertowi Olszewskiemu kl. 5.

Gratulujemy !!!

Bożena Sobierajska

 

Skip to content