Jakub Kępski z klasy V b – mistrzem koszykówki

MVP (Most Valuable Player) to najbardziej wartościowy gracz, którego wybierają  trenerzy wszystkich obecnych drużyn na Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt i Chłopców, tym razem rozegranym w  Olsztynku. Ten wyjątkowy tytuł i puchar otrzymał Jakub Kępski z klasy  V b. Udział w turnieju wzięło łącznie 16 drużyn, tj. ok. 250 dzieciaków z rocznika 2006. Włocławek wygrał wszystkie mecze i zdobył 1 miejsce.

Kuba jest zawodnikiem Towarzystwa Koszykówki Młodzieżowej we Włocławku i zdobywcą wielu medali w meczach ligowych, które odbywają się prawie w każdy weekend od października do maja. W lidze uczestniczą drużyny z całego województwa kujawsko – pomorskiego. Mecze  rozgrywane są we Włocławku ale też w  Bydgoszczy, Chełmnie, Grudziądzu, Inowrocławiu, Kruszwicy, Toruniu itp. Kuba gra w lidze  trzech roczników: 2004, 2005 i 2006.   Dnia 23.10.2017 r. odbył się Festiwal Kujawsko -Pomorskiej Koszykówki w Toruniu, podczas którego chłopcy również otrzymali medale: w roczniku 2004 i 2006 zajęli 1 miejsce, natomiast w roczniku 2005 – 2 miejsce.

Jakubie, jesteśmy z Ciebie dumni!

Monika Bińczarska
wychowawczyni

Skip to content