Zrozumieć sercem…

„…A osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy dopiero można zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka, który tak samo jak my, ma uczucia, talenty, ambicje, różne potrzeby i bardzo chce żeby go normalnie traktować. Lęk przed chorymi osobami wynika najczęściej z niewiedzy. Nie wiemy, jak się zachować. Najchętniej byśmy się odwrócili – ten odruch też trzeba zrozumieć. Wszyscy chcielibyśmy być piękni, młodzi i bogaci przez całe życie. Na widok strasznie okaleczonej osoby odwracamy się odruchowo. Niektórzy się odwracają i uciekają, ale są też tacy, którzy potrafią się zatrzymać, i pomimo tego, że też się boją, w końcu zaczynają rozumieć, że to też zwyczajny człowiek, który może nie ma nóg, ale ma za to wózek i potrafi z tym żyć…”

Anna Dymna – aktorka, prezes Fundacji „Mimo wszystko”

Wolontariusze skupieni w szkolnym Kole Wolontariatu „Mały Książę” pod kierunkiem p. Bożeny Sobierajskiej w dniu 23 listopada 2017 roku odwiedzili Warsztaty Terapii Zajęciowej we Włocławku przy ul. Łaziennej. Uczniowie zapoznali się z  twórczością osób z niepełnosprawnością, dla których główną formą rehabilitacji jest terapia zajęciowa. Uczestniczyli w pokazach w pracowniach muzykoterapii, witrażu, podtrzymywania umiejętności szkolnych, artystyczno-introligatorskiej oraz stolarsko-ślusarskiej. Każda pracownia zachwyciła wolontariuszy swoją niepowtarzalnością artystyczną. Dziękujemy Pani Dyrektor, Instruktorom i Uczestnikom WTZ za serdeczne przyjęcie.

Bożena Sobierajska – opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu „Mały Książę”

Skip to content