Wycieczka klasy 1cSP i 1aSP do Torunia

W dniu 09.02.2018r. klasa Ic i Ia uczestniczyły w wycieczce do Torunia. Dzieci  zwiedziły  Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie największą atrakcją była możliwość przeprowadzania eksperymentów.Świetna zabawa czekała na uczniów przy stanowiskach doświadczalnych, takich jak Śruba Archimedesa, Winda Wodna czy Fontanna. Znajduje się tam również duży model koryta rzeki i olbrzymi statek, na którym każdy mógł poczuć się jak na wodzie. Uczniowie mogli również zobaczyć jak wygląda stacja kosmiczna i odbyć podróż w kosmos. Była to wspaniała forma nauki poprzez zabawę.
Kolejną atrakcją dla dzieci była Manufaktura Cukierków, gdzie dzieci dowiedziały się w jaki sposób powstają lizaki, a następnie każdy uczeń mógł samodzielnie wykonać go dla siebie lub bliskiej osoby.
Wycieczka dla klasy Ic została sfinansowana z projektu „Anwil dla Włocławka”.
Dziękujemy za wspaniałą zabawę!
K.Sobolewska​
Skip to content