Drzwi Otwarte w kl. 4-8 szkoły podstawowej

W środę, 11 kwietnia 2018 r.,w budynku ZSK przy ul. Łęgskiej 26 odbyły się Drzwi Otwarte dla uczniów zainteresowanych kontynuowaniem nauki w naszej szkole podstawowej oraz ich rodziców. Impreza została starannie przygotowana, a zainteresowanie ze strony młodzieży było spore.

Głównym punktem dnia było wystąpienie dyrektora naszej szkoły – ks. dra Jacka Kędzierskiego, który przedstawił zebranym ofertę szkoły podstawowej w klasach 4-8 i wszystkie nasze mocne strony, których nie brakuje. Przed przemową Księdza Dyrektora wystąpili najbardziej uzdolnieni nasi obecni uczniowie, prezentując walc angielskiej i grę na instrumentach muzycznych.

W piwnicy odbyły się pokazowe zajęcia kółka plastycznego, a na parterze i kolejnych piętrach uczniowie pod opieką nauczycieli przedstawiali zaplecze dydaktyczne naszej szkoły i odpowiadali na pytania kandydatów i ich rodziców. Na parterze mieszczą się pracownie biologiczna i chemiczna oraz językowe. Zainteresowani mogli zmierzyć sobie ciśnienie krwi, samodzielnie przeprowadzić doświadczenia biologiczne i aktywnie uczestniczyć w tych chemicznych oraz wziąć udział w grach i zabawach z języka niemieckiego i francuskiego.

Na pierwszym piętrze zlokalizowane były pracownie języka angielskiego, języka polskiego, matematyki, informatyki, historii i języka hiszpańskiego. Uczniowie mieli możliwość zmierzenia się z łamigłówkami matematycznymi oraz obejrzeć film nakręcony przez klasę 5b. W pracowni informatycznej chętni mogli pobawić się sterowanym robotem z klocków LEGO i samodzielnie zbudować psa. Sala historyczna przenosiła zebranych w czasy PRL-u, a na korytarzu odbywały się warsztaty modelarskie.

Na drugim piętrze zlokalizowane było stoisko samorządu uczniowskiego, który prezentował teledyski uczniowskie nakręcone przy okazji Teledisco.

Atrakcji było naprawdę dużo i mamy nadzieję, że z  wieloma spośród odwiedzających naszą szkołę spotkamy się od września!

Konrad Trokowski
Skip to content