Ogólnopolski Sprawdzian Trzecioklasisty w „Małym Długoszu”

Dnia 26 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty. Najstarsi uczniowie „Małego Długosza” zmagali się z testami  z części: polonistycznej, matematycznej oraz przyrodniczej. Przedstawiciele poszczególnych klas nadzorowali nad komisyjnym rozpieczętowaniem testów.

Przed  sprawdzianem trzecioklasiści obejrzeli film terapeutyczny – integralny element sprawdzianu z elementami rozgrzewki ruchowej, mającej na celu zmniejszenia napięcia i stresu związanego z czekającym ich wyzwaniem. Dzieci zakończyły swoje zmagania z uśmiechem na twarzy, mówiąc: „test był bardzo łatwy”. Po wszystkich częściach sprawdzianu uczniowie wysłuchali bajki Bratka pt.: „O tym, jak ważne jest odczuwanie dumy ze swoich sukcesów”, której celem było wyciszenie i zrozumienie emocji towarzyszących przy tym wydarzeniu.
Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki naszych trzecioklasistów!

 

Wychowawcy klas  trzecich

Skip to content