Egzamin na kartę rowerową

6 czerwca, na boisku Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku, odbył się egzamin na kartę rowerową. Uczniowie klas czwartych zaprezentowali swoje umiejętności w kierowaniu rowerem. Musieli pokonać slalom, rondo, płynnie przejechać  po krótkim, lecz wąskim odcinku,  a także zaprezentować, na specjalnej ścieżce, znajomość znaków drogowych. Wcześniej odbył się egzamin z części teoretycznej. Każdy uczeń, który pozytywnie zaliczył dwie części egzaminu, otrzyma upragnioną kartę rowerową.

Nad sprawnym przebiegiem egzaminu czuwali p. Paulina Iwańska i p. Jakub Zemlak. Pieczę nad bezpieczeństwem  sprawowała szkolna pielęgniarka – p. Joanna Sicińska.

Jazda na rowerze to nie tylko przyjemność, ale także duża odpowiedzialność, dlatego przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego.

Krzysztof Krychowiak

Skip to content