Wizyta w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego

W dniu 24 września uczniowie klasy 1a udali się do Wojewódzkiego Ośrodku Ruchu Drogowego we Włocławku.

Dzieci wzięły udział w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Prowadząca zajęcia – Pani Paulina przypomniała podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zademonstrowała prawidłowe przechodzenie przez jezdnię po pasach. Prowadząca przypomniała Długoszakom numery alarmowe do służb ratunkowych. Omówiła zasady poruszania się po ulicy, chodniku. Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami
i doświadczeniami. Uczniowie zdobytą, praktyczną wiedzę mogli zastosować podczas jazd w miasteczku ruchu drogowego. Dzieci mogły spróbować swoich sił również podczas jazdy próbnej na symulatorze.

Niecodzienną atrakcją było również zwiedzania Ośrodka Egzaminacyjnego, placu manewrowego oraz sali komputerowej, w której odbywają się państwowe egzaminy teoretyczne na prawo jazdy. Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało upominek – kamizelkę odblaskową.

Dziękujemy Pani Paulinie Kamińskiej za zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć. Pani Marcie Treli, wychowawcy świetlicy, za pomoc i opiekę.

Katarzyna Matuszewska

 

Skip to content