Kolędowanie

Niech Rok Nowy niesie blaski, Boże chwały, Boże łaski, a blask Gwiazdy Betlejemskiej świeci wśród wędrówki ziemskiej.”

Czas Bożego Narodzenia i Nowego Roku, to także w tradycji polskiej czas kolędowania. I tak wolontariusze skupieni w Szkolnym Kole Wolontariatu „Mały Książę” – Zuzanna Michalska, Nikola Pastuszak, Izabela Tyrjan, Michalina Golańska, Mikołaj Bińczarski, Bartosz Duda, Jakub Nowacki i Michał Nieprawski pod kierunkiem p. Bożeny Sobierajskiej, w dniu 9 rudnia 2019 roku, kolędowali w ZSK im. ks. Jana Długosza. Po szkole prowadziła kolędników Gwiazda Betlejemska oraz śpiew kolęd. Kolędnicy zaśpiewali kolędy oraz wierszem złożyli życzenia.

Z radością kolędnicy podążyli także do Centrum Kultury Browar B, gdzie radośnie kolędowali u Pani Dyrektor Lidii Piechockiej-Witczak. „Niech Wam służy szczęście o każdej godzinie i niech Was dobrego nic w życiu nie minie. Byście byli zdrowi i weseli jak w niebie anieli” cały rok.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas w nastroju bożonarodzeniowym i noworocznym.

Bożena Sobierajska
– opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu „Mały Książę”

 

Skip to content