Dzień Świętego Walentego – święto przyjaźni i miłości w Długoszu

„Od Twojego Walentego”
św. Walenty

Dzień 14 lutego 2019 w ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku upłynął pod znakiem św. Walentego w atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji walentynek, które przypadając właśnie 14 lutego. Jak co roku wolontariusze skupieni w Szkolnym Kole Wolontariatu „Mały Książę” pod kierunkiem pani Bożeny Sobierajskiej zorganizowali pocztę walentynkową. Na korytarzu zostały ustawione skrzynie, do których uczniowie wrzucali swoje kartki i serduszka, wyrażając w ten sposób swoją sympatię wobec koleżanek czy kolegów. Należy podkreślić, że wolontariusze samodzielnie podczas spotkań Koła przygotowali serca – kartki walentynkowe, które rozprowadzali wśród społeczności szkolnej, tym samym wspomagając potrzeby dzieci z Afryki. Następnie wolontariusze odpowiednio posegregowali pocztę i rozdali wszystkim adresatom. Z okazji tego wyjątkowego dnia Samorząd Uczniowski kl. 4-6 zorganizował konkurs na Najpiękniejsze Serce Walentynkowe. Po wyjątkowych obradach komisji konkursowej I miejsce przyznano Zofii Hasiuk z kl. 4a, II miejsce – Zuzannie Górczyńskiej z kl. 5c , a III miejsce Jakubowi Kamińskiemu z kl. 4c.
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim życzymy dużo miłości!
Bożena Sobierajska

Skip to content