Światowy Dzień Wody

Dnia 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. W tym dniu uczniowie klasy 1a gościli w swojej sali Pana Kamila Szepczyńskiego– tatę Kamilki, a jednocześnie przedstawiciela firmy Geberit Produkcja Sp. z o.o., który w bardzo ciekawy sposób przedstawił dzieciom zagadnienia dotyczące wody. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się w jaki sposób woda krąży w przyrodzie, co to są ścieki, oczyszczalnie. Utrwaliły również wiedzę na temat oszczędzania wody. Uczniowie rozwiązywali różne zadania logiczne, łamigłówki oraz quizy dotyczące poruszanej tematyki. Długoszakom zajęcia sprawiły bardzo dużo radości, dzielili się swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami, chętnie zadawali pytania i byli bardzo aktywni. Celem zajęć było rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej, a także uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Na zakończenie zajęć Pan Kamil wraz z Kamilką wręczyli każdemu miłe upominki ufundowane przez firmę Geberit. Firmie Geberit Produkcja Sp. z o.o. oraz Panu Kamilowi Szepczyńskiemu bardzo dziękujemy za przygotowanie i przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć. Chętnie skorzystamy w przyszłości licząc na tak miłą współpracę. Mali Długoszacy już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!

 Katarzyna Matuszewska

Skip to content