Ku chwale Polskich Obrońców Westerplatte – wycieczka klasy 7b do Gdańska

W dniach 5-7 czerwca 2019 r. klasa 7b wraz z opiekunami p.Ewą Bieniek i p.Piotrem Chodołą udała się na wycieczkę edukacyjną do Gdańska. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych i intrygujących informacji nt. obrony Westerplatte oraz sytuacji politycznej czy realiów życia codziennego podczas II wojny światowej. Lekcja edukacyjna w Muzeum IIWŚ uświadomiła nam jak straszne i okrutne były to czasy. Wspólnym wnioskiem kończącym zajęcia było – nigdy więcej wojny. Ponieważ nie samą nauką człowiek żyje, więc korzystając z pięknej pogody integrowaliśmy się w przepięknym ośrodku nieopodal Mierzei Wiślanej, ale także świetnie się bawiliśmy w EscapeRoomach, ZoltarArenie, gokartach i trampolinach. To był bardzo miło spędzony czas w sympatycznym towarzystwie.

Piotr Chodoła, wychowawca 7b SP

Skip to content