Rozstrzygnięcie XII Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Śladami Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego”

W Zespole Szkół Katolickich we Włocławku w dniu 13 października 2020 roku odbyło się posiedzenie Kapituły Konkursowej, która miała na celu wyłonienie laureatów XII Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Śladami Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego”. W skład Kapituły Konkursowej weszli: Pani Poseł na Sejm RP Joanna Borowiak, dyrektor ZSK im. ks. Jana Długosza ksiądz Jacek Kędzierski, katecheta ZSK ksiądz Adam Zieliński oraz pan Wojciech Alabrudziński – fotoreporter „Gazety Pomorskiej”, serwisów www.pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl, laureat prestiżowych nagród fotograficznych.

Oto wyniki konkursu:

Kategoria I – szkoła podstawowa kl. I-III

  • I miejsce –Kaja Samorańska – Szkoła Podstawowa nr 38 w Lublinie, nauczyciel: pani Renata Seroka,
  • II miejsce – Julia Sosenko – Katolicka Szkoła Podstawowa w Białej Podlaskiej,  opiekun: pani Edyta Hubczuk.

Kategoria II – szkoła podstawowa kl. IV-VI

  • I miejsce – Julia Jabłońska – Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Długosza we Włocławku, nauczyciel: pani Bożena Sobierajska,
  • II miejsce – Maja Samorańska – Szkoła Podstawowa nr 38 2w Lublinie, nauczyciel: pani Renata Seroka,
  • III miejsce- Karol Wieczorek  –  Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 w Warszawie, nauczyciel: pani Agnieszka Przybyszewska.
  • Wyróżnienie:
    • Antonina Żukowska – Zespół Szkół Urszulańskich  w Rybniku, opiekun: pani Beata Żukowska,
    • Jan Molewski – ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku, opiekun: pani  Bożena Sobierajska.

Kategoria III – szkoła podstawowa kl. VII-VIII

  • I miejsce – Paweł Narewski – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 6 im. Noblistów Polskich w Gliwicach, opiekun: pani Agnieszka Stefańczak,
  • II miejsce – Lena Włodarczyk – Społeczna Szkoła Podstawowa nr 10 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Warszawie,
  • III miejsce – Anna Starek – MDK „Pod Akacją” w Lublinie.
  • Wyróżnienia:
    • Maciej Orpiszak – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Konarzewie, opiekun: pani Mariola Mosińska,
    • Emilia Kiełkowska – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 6 im. Noblistów Polskich w Gliwicach, opiekun: pani Agnieszka Stefańczak.

Kategoria IV – szkoła ponadpodstawowa

  • I miejsce – Michał Tyszkiewicz – XXIII LO w Lublinie, nauczyciel: pani Diana Kiełbowicz,
  • II miejsce – Dominika Sztonyk – V LO w Toruniu, nauczyciel: Krzysztof Greding,
  • III miejsce – Paweł Górski – Zespół Szkół Licealnych w Ustrzykach Dolnych, opiekun: ks. Jacek Bram.
  • Wyróżnienie – Paulina Krupka  MDK „Pod Akacją”  w Lublinie, nauczyciel: pani Anna Borkowska.

Prace zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej

  • Filip Krystek – Zespół Szkolno Przedszkolny w Parzymiechach, nauczyciel: pani Agata Wester,
  • Agata Wester – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Zdobywców Przestworzy w Częstochowie, nauczyciel: pani Lidia Czerwień,
  • Ewa Kubieniec – Szkoła Podstawowa im. Ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Palczy, nauczyciel: pani Magdalena Nowak,
  • Roman Zachwyc – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Ks. Jana Twardowskiego w Konarzewie, nauczyciel: pani Mariola Mosińska,
  • Maciej Orpiszak – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Ks. Jana Twardowskiego w Konarzewie, nauczyciel: pani Mariola Mosińska,
  • Agnieszka Ciukszo – Szkoła Podstawowa nr 4 w Grajewie, nauczyciel: pani Krystyna Łaguna,
  • Nikola Cywińska – Szkoła Podstawowa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Siedlinie, nauczyciel: pani Marzena Sadowska,
  • Franciszek Kępka – Dom Kultury „Pod Akcją” w Lublinie, nauczyciel: pani Anna Borkowska,
  • Oliwia Katecka Kępka – Dom Kultury „Pod Akcją” w Lublinie, nauczyciel: pani Anna Borkowska,
  • Kuba Rymkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 31 im. Orła Białego, nauczyciel: pani Barbara Szymańska,
  • Małgorzata Gabriela Borawska – Szkoła Podstawowa im. Marty z Budnych Łosiowej w Niemcach, nauczyciel: pani Małgorzata Tkaczyk,
  • Karolina Mazurek – ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku, opiekun: pani Bożena Sobierajska.
  • Nina Wieczorek – SSP nr 10 w Warszawie, nauczyciel: pani Edyta Dąbrowska,
  • Iga Chruściel – ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku, nauczyciel: pani Bożena Sobierajska,
  • Lena Włodarczyk – SSP nr 10 w Warszawie, nauczyciel: pani Edyta Dąbrowska,
  • Maja Wolak – ZSO nr 4 im. Orląt Lwowskich w Lublinie, nauczyciel: pan Wojciech Tesarczyk,
  • Kinga Wąchała – ZSO nr 4 im. Orląt Lwowskich w Lublinie, nauczyciel: pan Wojciech Tesarczyk,
  • Michał Żyszkiewicz – XXIII Liceum Ogólnokształcące w Lublinie, nauczyciel: pani Diana Kiełbowicz,
  • Helena Józwiak – ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku, nauczyciel: pani Bożena Sobierajska,
  • Ida Durbacz – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 6 w Gliwicach, nauczyciel: pani Agnieszka Stefańczak,
  • Emilia Kiełkowska – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 6 w Gliwicach, nauczyciel: pani Agnieszka Stefańczak,
  • Aleksander Piekarczyk – Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedlinie, nauczyciel: pani Marzena Sadowska,
  • Stanisław Molewski – ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku, nauczyciel: pani Bożena Sobierajska.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się podczas otwarcia wystawy pokonkursowej, informacja o jej terminie ukaże się na stronie szkoły. Informujemy, że ze względu na stan epidemiczny w naszym kraju nagrody oraz dyplomy prześlemy pocztą.

Wszystkim Uczestnikom i ich Opiekunom serdecznie dziękujemy za tak szerokie zainteresowanie i wzięcie udziału w naszym konkursie w tak wyjątkowym czasie !!!

Serdecznie gratulujemy !

Bożena Sobierajska – organizator konkursu