Internetowe inspiracje

We wtorek, 9 lutego br., obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Wydarzenie to jest od 2004 r. organizowane z inicjatywy Komisji Europejskiej. Początkowo dzień ten świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy, angażując państwa z całego świata.

Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci
i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. W ramach DBI uczniowie klas szóstych i siódmych podczas lekcji plastyki, pod kierunkiem pani Bożeny Sobierajskiej, zostali zapoznani z treściami związanymi z bezpiecznym korzystaniem z internetu. Zajęcia zostały połączone z wykonaniem projektu medalu „bezpieczne i  pozytywne wykorzystanie internetu” oraz wykonania plakatów dotyczących bezpiecznego zachowania się w internecie. Rezultaty pracy uczniów wskazują, że uczniowie znają zasady bezpiecznego korzystania z internetu.

Zapraszamy do obejrzenia e-wystawy w ramach DBI.

Bożena Sobierajska

Skip to content