Klasa 1c w muzeum

Warsztaty  wielkanocne dają niepowtarzalną możliwość twórczego przygotowania się do Świąt Wielkiej Nocy i stworzenia dekoracji do domu lub wielkanocnego koszyczka. Dzięki temu uczniowie rozwijają zdolności plastyczne i manualne.

W dniu 18.03.2021 r. uczniowie klasy 1c wraz z wychowawcą p. Katarzyną Sobolewską i p. Natalią Jaworską udali się w tym celu do Muzeum Etnograficznego we Włocławku. Dzieci w reżimie sanitarnym, podzielone na trzy grupy samodzielnie wykonały piękne ozdoby – zające i kurczaczki. Poznały także zwyczaje i tradycje panujące na Kujawach kilkadziesiąt lat temu. Dowiedziały się, które zwyczaje są nadal praktykowane, a które odeszły już w zapomnienie. Opowiedziały także o swoich przygotowaniach do tych najważniejszych Świąt w Kościele Katolickim.

Katarzyna Sobolewska

Skip to content