Artystycznie o emocjach

Lekcje plastyki w klasach szóstych były doskonałą okazją do przypomnienia uczniom czym są emocje, o czym nas informują oraz jak skutecznie sobie z nimi sobie radzić. Zgodnie z tą tematyką, uczniowie wykonali prace plastyczne metodą kolażu, ukazując twarze obrazujące różne emocje.

Lekcje pozwoliły także na utrwalenie podstawowych faktów dotyczących zjawiska emocji, m.in. tego, że emocje informują nas czy wszystko idzie zgodnie z  planem, pomagają przetrwać, uruchamiają reakcje w sytuacjach zagrożenia, pomagają nawiązać relacje z innymi, informują o naszych potrzebach oraz komunikują co czujemy. Każda emocja jest ważna, chociaż niekiedy może być nawet nieprzyjemna. Uczniowie przypomnieli sobie, że emocje mają to do siebie, iż są przejściowe, mijają i powracają. Realizacja tego tematu wpisuje się w misję wypełnienia zadań profilaktycznych szkoły. Poniżej zaprezentowano przykładowe prace plastyczne uczniów dot.. emocji.

Bożena Sobierajska

Skip to content