Sukcesy Długoszaków w Finale Ligi Zadaniowej

Konkurs Liga Zadaniowa pobudza i rozwija zainteresowania matematyką wśród uczniów już od 1987 roku. W bieżącym roku szkolnym organizatorami tego konkursu są: Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, Wydział Matematyki i Informatyki UMK oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty.

Te zawody matematyczne składają się z trzech oddzielnych spotkań konkursowych na etapie rejonowym oraz etapu wojewódzkiego, a zadania kierowane są do uczniów szkoły podstawowej. Tradycją naszej szkoły stał się fakt, że nasi uczniowie regularnie uczestniczą w tym prestiżowym konkursie matematycznym. W wyniku tegorocznych zmagań na etapie wojewódzkim, nasi uczniowie mogą pochwalić się następującymi osiągnięciami:

  • Tymon Borczyński, uczeń z klasy 7c, uzyskał najwyższy wyraz uznania w postaci tytułu laureata. Tymon rozwiązał wszystkie zadania bezbłędnie. Uczeń ten jest automatycznie zwolniony z egzaminu ósmoklasisty z przedmiotu matematyka. Zwolnienie to jest równoznaczne z uzyskaniem z egzaminu ósmoklasisty z matematyki najwyższego wyniku, czyli 100%.
  • Mikołaj Bińczarski, uczeń z klasy 7c, uzyskał zaszczytne miano finalisty. Mikołaj przy rekrutacji do szkoły średniej otrzymuje dodatkowe 7 punktów.
  • Marta Skupniewicz, uczennica z klasy 7a, uzyskała godny uznania tytuł finalistki. Marta przy rekrutacji do szkoły średniej otrzymuje dodatkowe 7 punktów.

W bieżącym roku szkolnym zadania były trudne i wymagały od uczniów olbrzymiej wiedzy z dziedziny algebry oraz planimetrii. Uczniowie włożyli dużo pracy i zaangażowania w naukę tych trudnych zagadnień.

Mnie było bardzo miło prowadzić wyżej wymienionych uczniów po labiryncie matematycznych zagwozdek w ramach wspólnych przygotowań naukowych. Jestem z nich wszystkich ogromnie dumna. Gratuluję im z całego serca i życzę dalszych matematycznych sukcesów.

Emilia Chodoła

Skip to content