Wycieczka Naszych Długoszaczków do Zoo w Płocku

Dnia 29.09.2021r. klasy 2b i 2c SP wybrały się wspólnie z P. Gabrielą Goszcz, P. Katarzyną Sobolewską, P. Dominiką Jankowską  i P. Emilią Lewandowicz na wycieczkę do zoo w Płocku.

Nasze odwiedziny rozpoczęliśmy od warsztatów tematycznych podczas których dzieci wraz z opiekunami z wielkim zainteresowaniem wysłuchały cyklu wykładów dotyczących historii zwierząt egzotycznych, takich jak: węże, jaszczurki oraz żółwie. Dzieci w trakcie zajęć miały możliwość dotknąć tych gatunków zwierząt, co wywołało szczery uśmiech na ich ich twarzach.

Po zakończonych warsztatach udaliśmy się  wraz z naszym przewodnikiem na wspólne zwiedzanie zoo. Podczas tej arcyciekawej wycieczki dzieci miały możliwość zobaczenia na własne oczy, takich gatunków zwierząt jak: słonie indyjskie, małpy, żyrafy, tygrysy, lwy, kangury, osiołki, kozy, oraz  inne interesujące i różnorodne w swoim pięknie gatunki ptaków i ryb.

W trakcie przechadzania się po terenie zoo, nasi podopieczni mieli możliwość zakupu ciekawych pamiątek, które z pewnością będą im przypominać tak miło spędzony czas w zoo.

Na sam koniec tej cudownej wycieczki wykonaliśmy kilka wspólnych zdjęć pamiątkowych, na których widać radość i zadowolenie na twarzach naszych uczniów-był to dla dzieci piękny i radosny dzień, spędzony wśród zwierząt, które z zachwytem podziwiały.

Gabriela Goszcz

Dominika Jankowska

Skip to content