Dzień Tabliczki Mnożenia w Małym Długoszu

4 października 2021 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Długosza odbyła się akcja pt: “Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Dzieci stały się egzaminatorami i sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia swoich kolegów, koleżanek oraz dorosłych. Zaopatrzeni w losy, certyfikaty, czy też lizaki chętnie pełniły funkcję nauczyciela.

Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 przykładów zadań otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”, który  przyklejali na koszulkę. Każdy, kto próbował swoich sił, otrzymywał coś słodkiego. W akcji tej wzięły udział klasy od II do IV.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Wszystko odbywało się pod opieką p. Gabrieli Goszcz oraz p. Kamili Kurdubskiej,  które czuwały nad poprawnością przeprowadzanych egzaminów.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i Asystentom oraz wszystkim uczestnikom!

Kamila Kurdubska

Skip to content