Narodowe Święto Niepodległości w SP

Narodowe Święto Niepodległości, które obchodzimy 11. listopada ma na celu upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Corocznie w naszej szkole uroczyście upamiętnialiśmy rocznicę jej odzyskania jednak w tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii, niestety nie mogliśmy świętować z całą wspólnotą szkolną. Mimo trudności uczniowie naszej szkoły upamiętnili tę uroczystość. Klasa Ia zorganizowała apel patriotyczny, który był transmitowany online, wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski, czyli Mazurka Dąbrowskiego o godzinie 11:11 oraz wysłuchaliśmy wielu pięknych piosenek żołnierskich zaśpiewanych przez nasz chór pod batutą p. Tomasza Centkowskiego. W tym dniu rozmawialiśmy o historii naszego państwa. Uczniowie ubrali się tego dnia w stroje galowe i własnoręcznie wykonane zrobione kotyliony. Podczas zajęć rozmawialismy na temat historii oraz o naszych narodowych bohaterach. Rozmawialiśmy także o symbolach narodowych oraz o Józefie Piłsudskim i jego roli w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Cieszymy się, że mimo trudności udało nam się zaakcentować tę ważną dla Polaków rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Aneta Chrapkowska

Skip to content