Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Dzień 21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, czyli dzień pięknych i dobrych uczynków oraz pozytywnych emocji. Święto to wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, gdzie jego oryginalna nazwa brzmi: Hallo World Day i symbolizuje główny cel przyświecający temu dniu, czyli wzbudzenie w ludziach pozytywnych uczuć wobec innych osób oraz uwrażliwienie ich na wzajemną życzliwość.

To ważne Święto obchodzili tego dnia uczniowie Naszej szkoły, którzy jak zawsze bardzo chętnie i w sposób aktywny, włączyli się do tej wspaniałej i szlachetnej akcji – akcji polegającej na przekazywaniu sobie nawzajem dobrych, pełnych życzliwości słów oraz ciepłych i pozytywnych dla siebie uczuć.

Głównym zadaniem dzieci było napisanie do swoich kolegów i koleżanek  oraz do nauczycieli, krótkich listów z życzeniami pełnymi ciepłych i dobrych słów z okazji przypadającego Dnia Życzliwości i Pozdrowień.

Radość, szczęście i szczery uśmiech na twarzach Naszych Długoszaków, jakie mogliśmy widzieć po otrzymaniu przez nich listów, to najlepszy dowód na to, jak ważne i cenne jest dla dzieci okazywanie sobie dobrych uczuć w sposób zawsze bezinteresowny każdego dnia, nie tylko od święta.

Uczniowie klas 3 i 4  poza napisaniem krótkich listów z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień, mieli za zadanie wykonać na zajęciach świetlicowych plakaty związane tematycznie z tym dniem.

Wszyscy uczniowie jak zawsze wspaniale poradzili sobie z wykonaniem tego zadania, ponieważ  stworzone przez nich plakaty były pięknie i bardzo starannie wykonane, zaś za najlepsze prace dzieci zostały nagrodzone przez nauczycieli świetlicy ocenami pozytywnymi.

To był miły i ważny dzień dla nas wszystkich. Oby takich pięknych dni było więcej, czego z pewnością wszyscy sobie szczerze życzymy.

Dominika Jankowska

Skip to content