Laureat i dwóch finalistów Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z chemii

Konrad Felińczak z klasy 8a zdobył tytuł laureata, a Tymon Borczyński i Szymon Nawrocki (obaj z klasy 8c) uzyskali tytuły finalistów Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z chemii. Finał chemicznych zmagań uczniów szkół podstawowych odbył się we wtorek, 15 marca.

W drodze do etapu wojewódzkiego, Konrad, Tymon i Szymon musieli pokonać dwie niełatwe przeszkody w postaci etapów: szkolnego i rejonowego uzyskując w nich odpowiednio co najmniej 80% i 85% możliwych do zdobycia punktów. W finale konkursu próg na laureata wynosił aż 90%, a sztuka jego osiągnięcia udała się Konradowi. Tymon i Szymon bez problemów przekroczyli próg 30% zdobywając bardzo cenne tytuły finalistów.

Jako opiekun naukowy serdecznie gratuluję moim Uczniom ogromnych osiągnięć i bardzo dziękuję za ich czas, chęci, zaangażowanie i wzajemne napędzanie się w drodze ku wyznaczonemu celowi! Konrad potwierdził ogromny talent chemiczny. Chcę, aby Tymon i Szymon pamiętali, żeby nie traktować swojego sukcesu w kategorii “tylko finalista”. Jesteście aż finalistami i w ten sposób musicie podchodzić do swojego osiągnięcia naukowego!

Korzystając z okazji, składam także serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom, którzy wykazali się całym oceanem empatii i zrozumienia dla uczniów przygotowujących się do finałowych zmagań najważniejszego konkursu chemicznego w szkole podstawowej!

Konrad Trokowski

Skip to content