Finalistka Konkursu Akademii Wiedzy o Prawie

Miło jest mi poinformować, że Amelia Śmiłowicz z klasy 8 a SP uzyskała tytuł finalisty Ogólnopolskiego Konkursu Akademii Wiedzy o Prawie, którego organizatorem jest Krajowa Izba Radców Prawnych.

Warto dodać, że celem konkursu jest działanie na rzecz poszerzenia i pogłębienia wiedzy o prawie wśród dzieci i młodzieży oraz kształtowanie postaw szacunku do prawa. Tegoroczna edycja realizowana była w całości w formie online i składała się  z trzech etapów. Etap pierwszy – szkolny – został zrealizowany w formie quizu za pomocą specjalnej aplikacji. Etap drugi – okręgowy – polegał na tym, że uczniowie musieli rozwiązać kazusy, tj.  odpowiedzieć na pytania zamknięte wielokrotnego wyboru. Etap trzeci– centralny – miał charakter finału i miał formę wypowiedzi ustnej przed Centralną Komisją Akademii Konkursu.

Gratuluję naszej uczennicy sukcesu i mam nadzieję, że nadal będzie poszerzać swoją wiedzę prawniczą. Przy tej okazji serdecznie dziękuję pani wicedyrektor B. Sobierajskiej, paniom pedagog A. Madajczyk i K. Marcinkowskiej, pani bibliotekarz S. Lewandowskiej i administratorowi IT panu K. Jabłońskiemu, którzy sprawowali nadzór nad uczniami w kolejnych etapach tego konkursu.

Anna Baranowska

 

Skip to content