Wycieczka do Torunia

20 czerwca 2022 roku klasy 2a i 2b szkoły podstawowej wyjechały na wycieczkę do Torunia. Uczniowie wraz z opiekunami udali się do Manufaktury Cukierków. Tam dowiedzieli się w jaki sposób powstają lizaki, a następnie mogli samodzielnie wykonać swojego lizaka. Na koniec wizyty zakupiliśmy słodkości.

Następnie udaliśmy się na obiad. Po drodze oglądaliśmy architekturę i zabytki miasta. Poznaliśmy sylwetkę znakomitego astronoma – Mikołaja Kopernika. Oczywiście nie obyło się bez pamiątkowego zdjęcia pod pomnikiem tego słynnego Polaka.

Na koniec naszej wycieczki wybraliśmy się do Muzeum Żywego Piernika, gdzie uczniowie poznali historię i recepturę wyrobu tradycyjnych toruńskich pierników. Uczniowie pod okiem Mistrza Piernikarskiego i Mistrzyni Korzennej poznali rytuały związane z wypiekiem piernika. Dzieci z ciekawością oglądały pokaz przygotowania ciasta do wypieków. Każdy uczeń miał możliwość własnoręcznego wykonania piernika.

Mimo deszczu wycieczkę zaliczamy do udanych.

Organizatorami wyjazdu były p. Gabriela Goszcz i Klaudia Majewska-Rybacka. Bardzo dziękujemy pani Marcie Wójciak i pani Agnieszce Dołeckiej za pomoc podczas wycieczki.

Gabriela Goszcz

Skip to content