Uroczyste wręczenie zaświadczeń z wynikami egzaminu ósmoklasisty absolwentom szkoły podstawowej

W dniu 8. lipca 2022 roku w gmachu ZSK im. ks. Jana Długosza odbyło się uroczyste wręczenie zaświadczeń wyników egzaminu ósmoklasisty absolwentom szkoły podstawowej. Mimo, że uczniowie już mogli sprawdzić swój wynik od 1. lipca logując się na własne konta, do których dostęp otrzymali wcześniej w szkole,  było to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ  było to ostatnie w tym gronie wspólne spotkanie i uroczyste odebranie ważnego dokumentu. Należy zaznaczyć, że tegoroczni absolwenci półtora roku spośród ośmiu lat szkoły podstawowej uczyli się  w systemie zdalnym. Przygotowanie do egzaminu wymagało więcej wysiłku i motywacji zarówno od samych uczniów, jak i nauczycieli.

Uroczystość wręczenia zaświadczeń odbyła się w auli szkolnej, zapoczątkowana została modlitwą dziękczynną, po której Ksiądz Dyrektor pogratulował wszystkim absolwentom wysokiego wyniku egzaminu ósmoklasisty. Do egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym  przystąpiło siedemdziesięcioro siedmioro uczniów, Ksiądz Dyrektor podkreślił, że średni wynik szkoły wyniósł 72,80%  przewyższając znacznie wynik w kraju, który wyniósł 58.5%.  Uczniowie w tym roku uzyskali najwyższy wynik w mieście z języka angielskiego – 83,13%.   Pozostałe przedmioty wypadły także bardzo dobrze. Z matematyki uczniowie uzyskali 72,62 % , wyższy wynik w mieście miała tylko Szkoła Muzyczna. Następnie Ksiądz Dyrektor wręczył zaświadczenia dziesięciorgu absolwentom , którzy uzyskali  najwyższe wyniki wśród ósmoklasistów naszej szkoły. Najwyższy wynik 95,67%, uzyskała Natalia Wędrowska z kl. 8c,  drugi był Łukasz Marcinkowski z kl. 8b – 94,00% , następnie  wynik  92,67 % uzyskali Zuzanna Kamińska kl. 8a, Marta Skupniewicz z kl. 8a, Maria Jóźwiak z kl. 8c, Adam Antczakowski z kl. 8c . Tymon Borczyński z kl. 8c  uzyskał – 91,33%, Jakub Nowacki z kl. 8b – 90%, Szymon Nawrocki z kl. 8c – 89,67% i Konrad Felińczak z kl. 8a – 89,67%.

Ksiądz Dyrektor podkreślił, że absolwentka Natalia Wędrowska, która uzyskała najwyższy wynik z egzaminu, otrzyma medal z rąk Ks. Bp Krzysztofa Wętkowskiego podczas Mszy Świętej inaugurującej nowy rok szkolny we wrześniu. Następnie pozostali absolwenci odebrali zaświadczenia z rąk Księdza Dyrektora i wychowawców – wyczytywani przez panią wicedyrektor Bożenę Sobierajską. Każdy absolwent  potwierdził podpisem odbiór swojego zaświadczenia. Ksiądz Dyrektor pogratulował wszystkim uczniom uzyskanych wyników oraz podziękował nauczycielom za wkład ich pracy. Zaprosił uczniów do kontynuowania nauki w naszym liceum, jednakże podkreślił, że każdy wybór ucznia uszanuje. Przypomniał, że każdy uczeń który wybierze Publiczne Liceum Ogólnokształcące, otrzyma od szkoły laptop,  natomiast absolwenci Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza, którzy ukończyli szkołę uzyskując świadectwo z wyróżnieniem i wybrali nasze liceum jako pierwszy wybór, otrzymują dodatkowo pakiet edukacyjny.  Na zakończenie została wykonana wspólna fotografia.

Wszystkim tegorocznym absolwentom serdecznie gratulujemy wysokich wyników. Dziękujemy za czas spędzony w naszej Alma Mater oraz życzymy dalszych dobrych wyborów.

Bożena Sobierajska

Skip to content