Wesołe ferie z Małym Długoszem – V dzień

V dzień zimowych półkolonii – 03.02.2023 r.

To już ostatni dzień Wesołych Ferii z Małym Długoszem. Ale nie zwalniamy tempa! I tego dnia naszym Długoszaczkom nie zabrakło atrakcji. Zaczęliśmy od seansów w kinie sferycznym. Na sali gimnastycznej został ustawiony namiot, w którym wyświetlane były seanse. Nasi podopieczni mieli okazję obejrzeć filmy wewnątrz kopuły. Kino sferyczne to nowa forma kształcenia. Za pomocą systemu sferycznej projekcji w środku kopuły tworzy się niesamowity obraz. Podczas seansu w kopule dzieci leżały na miękkich materacach, a nad nimi prezentowany był obraz panoramiczny. Oglądaliśmy niepowtarzalne widoki z głębin oceanu, przestrzeni kosmicznej oraz wnętrza ludzkiego ciała. Filmy  uświadomiły nam jak wiele niesamowitych zjawisk nas otacza. Zajęcia wyzwoliły wiele pozytywnych emocji zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli. Wszystkich zachwyciły niepowtarzalne widoki z kosmosu, głębin oceanicznych, czy tajemnic skrywanych przez ciało człowieka.  Podczas pobytu jednej grupy na seansie, pozostałe korzystały z zajęć prowadzonych przez naszych nauczycieli. Edukacja przez szachy to jedne z nich. Uczniowie bardzo lubią te zajęcia. Szachy kształtują wyobraźnię, dają pewność siebie, uczą też szacunku do przeciwnika i samego siebie. Rozwijają i ćwiczą wyobraźnię przestrzenną, poprawną koordynację ruchów, uczą rozróżniania stron świata, kierunków lewo-prawo oraz określania odległości między przedmiotami. Jest to swoista lekcja geometrii, która w sposób często przez ucznia niewidoczny pomoże mu w matematyce, fizyce, a nawet technice i geografii. Uczniowie mieli również okazję zagrać w bingo. Grając w bingo ćwiczyliśmy wiele umiejętności np. selekcjonowanie, porządkowanie, sprawdzanie i utrwalanie informacji.  Nie zabrakło również zajęć sportowych, wokalnych oraz komputerowych zajęć z utrwalania języka angielskiego w formie zabawy. Po tak intensywnym spędzeniu czasu chwila przerwy, czyli obiad. Po posiłku dwie grupy wybrały się na basen oraz kręgle, a pozostałe uatrakcyjniały sobie czas w szkole podczas gier sportowych oraz zabaw z Nerfami. Taka forma zabawy dostarcza prawdziwych i niezapomnianych emocji. Równocześnie czas spędzony przy nerfach jest czasem oderwania się od komputera. Jest to czas spędzony w ruchu i aktywnie, co w obecnych czasach niestety nie jest codziennością. Dlatego tak ważne jest, aby dzieciom zapewniać dodatkowe bodźce, które sprawią, że dzieci spędzą czas aktywnie i w ruchu, jednocześnie w bardzo przyjemny sposób.

To był bardzo intensywny tydzień, który obfitował w wiele wrażeń i atrakcji.

Ewa Jackowska

 

Skip to content