Spotkanie z prezydentem miasta

Dnia 13.03.2023 r. uczniowie kl. 2b udali się do Urzędu Miasta Włocławka na spotkanie z Prezydentem Markiem Wojtkowskim. Prezydent to uśmiechnięty, serdeczny człowiek z talentem pedagogicznym. Uczniowie byli zachwyceni postawą człowieka na tak ważnym stanowisku. Prezydent odpowiadał na pytania dzieci. Dzielił się informacjami dot. swojej pracy. Częstował słodyczami, rozdawał prezenty. Powiedzieliśmy sobie DO ZOBACZENIA!!! W sekretariacie czekał na nas p. Marcin Szarpak Zastępca Dyrektora Wydziału Organizacyjno-Prawnego i Kadr. Pan Szarpak był naszym przewodnikiem po Urzędzie. Uczniowie wirtualnie zwiedzali miejsca, w których często bywają ich rodzice rozpatrując różne sprawy i rozwiązując problemy. To była merytoryczna lekcja z tematem: Co robimy w Urzędzie? Spotkanie było bardzo sympatyczne. Po sesji zdjęciowej udaliśmy się na pocztę. Tam uczniowie, dzięki pracownikom, dowiedzieli się jakie sprawy organizuje i rozwiązuje Poczta Polska. W Banku Pocztowym dzieci usłyszały co zrobić, aby rosły pieniądze. Pracownicy wręczali długopisy i cierpliwie tłumaczyli na czym polega ich praca. Głównymi ulicami miasta udaliśmy się do McDonalda. Tam było już tylko coś dla ciała! Ze śpiewem na ustach wracaliśmy do szkoły.  Organizatorką spotkania z Prezydentem Markiem Wojtkowskim była mama uczennicy kl. 2b Marysi Chełminiak, p. Aneta Chełminiak, której  składam serdeczne podziękowanie za pomysł i pomoc w wycieczce naszych uczniów.

                       Mirella Kwiatkowska

 

Skip to content