Pierwszy Dzień Wiosny w Małym Długoszu

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Po długiej zimie z tęsknotą wyczekujemy tego dnia i jest to szczególny powód do radości dla wszystkich zmęczonych zimnem i wcześnie zapadającym mrokiem. Dnia 21 marca 2023 r. klasy 1-3 świętowały nadejście Wiosny. Uroczystość powitania rozpoczęła się od obejrzenia przez uczniów kl. 1-3 przedstawienia pt. „Koncert dla Wiosny”, który przygotowali uczniowie z klasy 1a i 2c. Mali Długoszacy zaprezentowali umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Na podsumowanie imprezy wykonaliśmy wspólne zdjęcie i gwarno przywitaliśmy Wiosnę. Tego dnia każda klasa zaangażowała się w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej: przygotowała wiosenne, barwne stroje i dekoracje oraz transparenty z hasłami dotyczącymi wiosny. Na korytarzach od rana było kolorowo i wesoło. W tym dniu uczniowie utrwalali tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny. Nie zabrakło zabaw, zagadek, rebusów. Był to dzień pełen radości, uśmiechu i dobrej zabawy. Jesteśmy przekonani,  że starania naszych uczniów sprawią, że Wiosna zawita do nas już na dobre.

Organizatorami  imprezy były wychowawczynie klasy 1a i 2c: Katarzyna Wiśniewska i Urszula Bordyn.

Katarzyna Wiśniewska

Skip to content