Etap diecezjalny, czyli finał konkursu “Tajemnice Jasnej Góry”

W dniu 17 kwietnia br. w auli ZSK im. ks. Jana Długosza odbył finał Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej. W tym roku, ze względu na przygotowania do peregrynacji kopii ikony jasnogórskiego wizerunku Matki Bożej, konkurs otrzymał honorowy patronat ks. bp. Krzysztofa Wętkowskiego i nosił tytuł “Tajemnice Jasnej Góry”. Na godzinę 10.00 w gościnne mury naszej szkoły zjechało 67 uczestników z 37 szkół podstawowych diecezji włocławskiej, których przywitał ks. dyrektor Jacek Kędzierski. Siódmo- i ósmoklasiści musieli zmierzyć się z dość trudnym testem złożonym z 40 pytań. Następnie, w przerwie na sprawdzenie ich prac przez komisję konkursową, młodzież udała się na słodki poczęstunek do świetlicy szkolnej. Wówczas też konkursowicze mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną Długosza jako szkoły katolickiej.

Po tej przerwie młodzież powróciła do auli, gdzie zostały ogłoszone wyniki. Komisja wyłoniła 10 najlepszych prac, które  zostaną nagrodzone podczas uroczystości otwarcia Wystawy Maryjnej w Muzeum Diecezjalnym 10 maja. Laureatami trzech pierwszych miejsc zostali: Mateusz Tworek ze Zduńskiej Woli (I miejsce), Marta Marczewska z SP w Głębokiem (II miejsce) i Zuzanna Zalewska ze Zduńskiej Woli (III miejsce). Nie kryjąc żalu, że wśród finalistów nie znalazł się żaden uczeń naszej szkoły, wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy religijnej i miłości do Matki Bożej.

ks. Jacek Buta 

Skip to content