Warsztaty profilaktyczne „W sieci”

W dniach 23-24.05.2023 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty z zakresu edukacji prawnej w ramach „Akademii Prawa dla dzieci i młodzieży PARAFKA”. Zajęcia poprowadził pan Jacek Cudny, radca prawny oraz autor książek i piosenek dla dzieci, który jest laureatem Kryształowego Serca Radcy Prawnego przyznawanego osobom wyróżniającym się swoją postawą, pracą i działalnością społeczną. Pan Jacek w swoich utworach przemyca wiele ciekawych, ważnych, a jednocześnie zabawnych treści. Wiersze i piosenki naszego gościa nie tylko pobudzają wyobraźnię i wywołują uśmiech, ale również zwiększają świadomość na temat zagrożeń panujących we współczesnym świecie.

Pan Jacek Cudny w ciekawy sposób przekazał uczniom wiedzę na temat zawodów prawniczych. Za pomocą wiersza i piosenki zapoznał dzieci z zagrożeniami płynącymi z beztroskiego i nadmiernego korzystania z internetu oraz smartfonów. Aktywność  uczniów nagradzana była magicznymi pieczątkami „Cudnolandii”. Wszystkie opieczętowane karteczki „wzięły” udział w losowaniu. Nagrodę niespodziankę, audiobook z autografem naszego gościa, wygrała Marysia Chełminiak z klasy 2b.

Kinga Musialik

 

Skip to content