„Jestem miastem” – niezwykła wystawa Pani Agnieszki Przybylskiej

Uczniowie klasy 5b SP w środę 7. czerwca br. wybrali się do BCKiH “Wahadło” pod opieką swojej wychowawczyni Pani Emilii Chodoły i Pani Wicedyrektor Bożeny Sobierajskiej. Celem wyprawy klasowej było niezwykłe wydarzenie artystyczne, na które złożyło się obejrzenie  wystawy pt. “Jestem miastem” oraz spotkanie z jej autorką – Panią Agnieszką Przybylską, mamą naszej uczennicy Poli.

Autorka wystawy w sposób bardzo ciekawy i interesujący opowiedziała o technice tworzenia prac plastycznych oraz jej etapach. Autorka nawiązała do tytułu wystawy, co wiąże się z Jej inspiracją architekturą miasta. Prace ukazują pejzaże miasta oraz jego architekturę. Autorka wydobywa z przestrzeni miasta perły architektoniczne, które nie zawsze możemy dostrzec ze względu na ich stan techniczny czy przytłoczenie reklamą. Artystka w swoich pracach przedstawiła kilka obiektów architektury modernistycznej. Prace plastyczne autorki są wyjątkowymi ilustracjami naszego Włocławka oraz Brześcia Kujawskiego. Charakterystycznym elementem prac autorki są detale umieszczone w każdym z obrazów, m.in. insygnia władzy króla Władysława Łokietka, elementy wzorów fajansowych, koty oraz dużo zieleni, która ubogaca architekturę i staje się wyzwaniem dla mieszkańców tych obiektów. Podczas zwiedzania pani Agnieszka odpowiadała na wiele pytań, które zadawali młodzi adepci sztuki. Po wykonaniu wspólnej fotografii i podziękowaniu autorce za wspólne obcowanie ze sztuką słowem i bukietem kwiatów, podążyliśmy słonecznymi ulicami Brześcia Kujawskiego do jego centrum. Tam na uczestników wyprawy artystycznej czekały lody ufundowane przez panią Agnieszkę.

Bardzo dziękujemy pani Angieszce Przybylskiej za możliwość bliskiego kontaktu ze sztuką oraz dialog artystyczny, który uatrakcyjnił abecadło plastyczne uczniów.

Bożena Sobierajska

 

Skip to content