Klasa 5a SP i Włocławski Złaz Turystyczny

07.06 klasa 5a SP wraz z wychowawczynią Panią Małgorzatą Jaworską-Pomirską oraz z Panią Kamilą Marcinkowską wzięła udział w grze miejskiej pt. ,,Złaz z Kopernikiem dla mieszkańców Włocławka z okazji obchodów Święta Województwa’’. Tzw. ,, Włocławski Złaz Turystyczny’’ miał na celu wzbudzić zainteresowanie historią miasta i okolic, a jednocześnie oferował przy tym wspaniałą zabawę.

Program był następujący:

– nabożeństwo w Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia NMP
– trasa miejska o historii i przyrodzie Włocławka i okolic
– animacje
– degustacja toruńskich pierniczków
– obiad po powrocie z trasy

Uczniowie klasy 5a dzielnie reprezentowali ZSK Długosz, co widać na załączonych zdjęciach. Satysfakcją były nie tylko zdobyte dyplomy i nagrody, lecz pokonanie trasy z bardzo dobrym wynikiem, z czego jesteśmy bardzo dumni. Zdrowa rywalizacja i niezapomniana frajda towarzyszyły nam przez cały pobyt, a uśmiechy nie znikały z naszych twarzy.

Małgorzata Jaworska-Pomirska

Skip to content