Pielgrzymka do Świnic Warckich

17.06.2023 roku odbyła się Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Świnic Warckich. W wyjeździe wzięli udział uczniowie z Małego Długosza. Na początku odwiedziliśmy dom rodzinny św. Faustyny Kowalskiej w Głogowcu. Z tego miejsca wyruszyliśmy procesją z relikwiami do kościoła w Świnicach Warckich. O 12:00 dzieci, które przystąpiły w tym roku do I Komunii Św. uczestniczyły w Mszy Świętej, której przewodniczył ks. kan. dr Marcin Idzikowski. Homilię wygłosił ks. Adam Zieliński. Muzycznie całe spotkanie ubogacała delegacja chóru szkolnego Długoszaczki.

Po Eucharystii dzieci miały czas wolny na zjedzenie ciepłego posiłku oraz kupienie pamiątek. Następnie dzieci udały się na płac przed kościołem, aby śpiewać i tańczyć na chwałę Boga. Zabawę animował pan Tomasz Centkowski. Po krótkiej modlitwie w świątyni zmęczone i bardzo zadowolone dzieci wróciły do Włocławka.

Gabriela Goszcz

Skip to content