Długoszacy w turnieju szachowym

Długoszacy uczestniczyli w Święcie Szachowym we Włocławku. W dniu 21.10.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 12 odbył się turniej szachowy zorganizowany w ramach projektu “Polubić szachy – zostań Mistrzem”. W zawodach szachowych wzięło udział 105 uczniów szkół: ponadpodstawowych, podstawowych i przedszkoli. Najmłodszym uczestnikiem zawodów szachowych był przedszkolak (5-latek) z naszego przedszkola Długosza – Maksym Kruczyński. W poszczególnych kategoriach wiekowych nasi uczniowie dominowali zajmując miejsca w pierwszej trójce. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Najlepsi szachiści otrzymali puchary i nagrody rzeczowe wśród nagrodzonych byli również  nasi uczniowie: Wiktor Kusowski kl. 3c, Filip Celmer kl. 3c, Miłosz Lewandowski kl. 2a, Władysław Socha-Jakubowski kl. 2b, Michał Wielgosz kl. 2b, Oliwier Kowalak kl. 4c, Filip Podolski kl. 2b, Adam Stocki kl. 2c, Ewa Stocka kl. 4a, Anna Stróżyńska kl. 4c, Jan Cieplechowicz kl. 1a, Zofia Ritter kl. 4a, Wiktor Kruczyński kl. 1a, Estera Kruczyńska kl. 3a, Maksym Kruczyński 5-latki przedszkole. WIELKIE GRATULACJE DLA WSZYSTKICH UCZNIÓW ZA GODNE REPREZENTOWANIE NASZEJ SZKOŁY. Szanowni Rodzice pragnę złożyć podziękowanie za współpracę, bez Waszego udziału nie doszło by do sukcesu Waszych dzieci.

Obserwując dzieci na turnieju szachowym można wysnuć wniosek: “Dzieci lubią szachy pomimo, że są dla nich dobre”. Tak, dla najmłodszych uczniów zapatrzonych w ekran (telewizora, komputera, telefonu) żyjących w dużej mierze w świecie wirtualnym, ta archaiczna gra pozostaje atrakcyjna i emocjonująca, a jej walory edukacyjne wydają się niepodważalne. Dowodów na to nie brakuje, coraz więcej szkół posiada lekcje edukacji szachowej w swojej ofercie.

Andrzej Gołębieski

Skip to content