Wycieczka klasy 3aSP do Parku Rozrywki Mandoria

Dnia 27 października klasa 3aSP wraz z wychowawcą p. Sandrą Litka oraz p. Martą Wójciak wybrała się na wycieczkę do Parku Rozrywki Mandoria w Rzgowie pod Łodzią. W Mieście Przygód atrakcje są naturalną częścią całego miejsca, czyli miasta ze swoją historią i stylem. To tutaj renesansowa Europa łączy się z nowoczesnością, a XVI-wieczne miasto handlowe zmienia się w park rozrywki. Każda atrakcja ma swoją nazwę i historię związaną z Mandorią. Markant to dawny system transportu towarów, Barbakan chronił miasto przed otwartym morzem, a Latarnia Leonarda pomagała statkom bezpiecznie dotrzeć do portu. W Mandorii są też karuzele, olbrzymi małpi gaj, ogromna zjeżdżalnia, samochodziki i roller-coastery. Na terenie parku znajdują się również gry zręcznościowe z nagrodami, a Mandorianie organizują dodatkowe rozrywki, np. gry zespołowe. W Mandorii nie sposób się nudzić. Uczniowie mieli możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji, następnie wzięli udział w warsztatach tematycznych „Magia Minerałów”. Program, podczas którego Mandorianie opowiadają o rodzajach minerałów, ich historię i zastosowanie. Warsztaty zakończyły się wspólnym wydobywaniem minerałów. Każdy z uczestników na zakończenie otrzymał na pamiątkę swój magiczny kamień. Kończąc swoją przygodę w Parku Rozrywki dzieci kupiły sobie pamiątki i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Zabawa była przednia, a wycieczka była wspaniałą i niezapomnianą przygodą dla wszystkich.

Sandra Litka

Skip to content