Kostek Karkowski w finale konkursu InstaLogik

InstaLogik to konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP realizowany on-line. Uczniowie muszą zmierzyć się z zadaniami logicznymi i programistycznymi.

Etap szkolny trwał od 2 do 30 października i polegał na rozwiązaniu zadań matematyczno-logicznych. Spośród sześciu uczestników konkursu w naszej szkole, trzech zakwalifikowało się do drugiego etapu: Michał Rosołowski i Antoni Zimny z klasy 6a oraz Konstanty Karkowski z klasy 6c. Etap drugi poprzedzony był kursem programowania w języku Assembly i sesją próbną, aby  uczestnicy mogli spróbować swoich sił w rozwiązywaniu zadań programistycznych. Uczniowie musieli włożyć sporo wysiłku, aby przygotować się do konkursu, który miał miejsce 9 grudnia. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że tylko Kostek przeszedł do etapu finałowego.

Gratuluję Kostkowi imponującego wyniku, który znacznie przekraczał próg dla ósmoklasisty.

Jadwiga Piasecka

Skip to content