XVI Ogólnopolski Konkurs Rzeźbiarski im. Stanisława Zagajewskiego

Informujemy, że grupa młodych artystów pod kierunkiem pani Bożeny Sobierajskiej uczestniczyła w XVI Ogólnopolskim Konkursie Rzeźbiarskim im. Stanisława Zagajewskiego. 1. marca br. odbyła się główna część konkursu, czyli tworzenie prac na miejscu. Organizatorem Konkursu było Centrum Kultury „Browar B” oraz Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej.

Zainteresowanie tym wydarzeniem jest wielkie wśród dzieci i młodzieży z całego kraju, a także naszej szkoły. Pragnę podkreślić, że uczniowie Długosza pod moim kierunkiem uczestniczyli w każdej edycji konkursu, obecnie jest to szesnasta odsłona tego wydarzenia. Celem konkursu było propagowanie wśród dzieci i młodzieży rzeźby jako dziedziny sztuki, rozwijanie wyobraźni przestrzennej oraz wymiana doświadczeń między uczestnikami konkursu. Głównym punktem było promowanie twórczości Stanisława Zagajewskiego (1927-2008) – wybitnego artysty rzeźbiarza, który większość swojego życia mieszkał i tworzył we Włocławku. Podsumowaniem konkursu będzie organizacja wystawy pokonkursowej, na której zostaną zaprezentowane najlepsze prace, oraz umożliwienie pracowniom ceramicznym z całej Polski zaprezentowania twórczości dzieci.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: kategoria klasy 4-6 – Hanna Felińczak, Aleksandra Arkuszewska, Lena Hejman i Gabriela Małachowska; kategoria klasy 7-8 – Gabriela Charzewska i Gabriela Trojanowska; kategoria szkoła ponadpodstawowa – Aleksandra Babis, Kalina Zawierucha, Tomasz Wojciechowski i Adam Babis.

Uczestnikom konkursu gratuluję twórczych pomysłów rzeźbiarskich!

Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 4. kwietnia 2024 r. w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej – Zbiory Sztuki, Włocławek, ul. Zamcza 10/12, godzina 12.00.

Bożena Sobierajska

Skip to content