Dzień Matematyki w małym Długoszu

12 marca 2024 r. obchodziliśmy w Małym Długoszu święto matematyki, którego celem było rozbudzenie zainteresowań matematycznych wśród najmłodszych uczniów. W klasach 1 dzieci uczestniczyły w zabawach matematycznych z wychowawcami, rozwiązywały kwadraty magiczne oraz sudoku obrazkowe 4×4. Drugoklasiści mieli do rozwiązania sudoku 6×6, zaś uczniowie klas 3 łamali głowy nad tradycyjnym sudoku 9×9. W klasach czwartych odbyło się kodowanie liczby Pi, po którym uczniowie obejrzeli film “Matematyka matką wynalazków” oraz zagrali w grę “Czarna dziura”. Wszyscy bawiliśmy się świetnie i już nie możemy się doczekać na kolejne takie świętowanie.

Organizatorkami wydarzenia były: p. Kamila Kurdubska, p. Gabriela Goszcz, p. Katarzyna Sobolewska i p. Klaudia Majewska-Rybacka. Serdecznie dziękujemy za pomoc paniom: Anicie Poznańskiej, Kindze Musialik i Agnieszce Halulko-Kucińskiej.

Klaudia Majewska-Rybacka
Skip to content